קטגוריה: שאלות כלליות

האם נעשה שימוש CSS3 וב-HTML5

איפה שניתן כן, עם זאת לא כל הדפדפנים הפופולאריים תומכים באפשרויות אלו (הבעיתיים: אקספלורר 7 ו 8 ואפילו 9) ולכן יש מגבלה על השימוש כאשר אנו רוצים להעניק חווית גלישה זהה לכל גולש. מגבלה רצינית כאשר יוצרים אתר הפונה לקהל רחב ומגוון ולקהל עסקי בישראל בפרט.

כמה זמן לוקח לבנות דף נחיתה?

מכיוון שמדובר בקמפיין ספציפי ובהנחה שהחומר עבור קמפיין זה כבר קיים ניתן לבנות מיניסייט במספר ימים בודדים.

מהו אתר דינאמי/מערכת ניהול תוכן?

אתר דינאמי הוא אתר שבעל האתר אינו מחויב לעבור דרך בונה האתר לצורך עדכון תכנים. האתר בנוי על בסיס מערכת ניהול תוכן המאפשרת עריכת תכנים כמו גלריית תמונות טקסטים ועוד..

מהו אתר סטטי?

אתר סטטי, בשונה מאתר דינאמי לא מאפשר עריכת תכנים ע"י המשתמש, כל שינוי חייב לעבור דרך בונה האתר.

מהו אתר תדמית?

הסבר פשוט לאתר תדמית הוא כרטיס ביקור מורחב. האתר אמור להעביר מסר מסוים בזמן קצר מאוד על הווי ואופי החברה. לרוב יתאים אתר תדמיתי לחברות קטנות שלא צריכות לעדכן תכנים לעיתים תכופות.

האם אפשר להשתמש בדומיין שנרכש בעבר?

כן, כול עוד יש גישה לממשק הניהול/איש הקשר שדרכו נרכש הדומיין והחכירה עדיין בתוקף אין שום בעיה.

כמה עולה אתר אינטרנט?

שאלה ללא תשובה ברורה. מה שכן ניתן להסביר זה איך מתמחרים אתר. כמו כל מוצר, גם כאשר בונים אתר לעיתים נדרשים לרכוש חומרי גלם, תמונות, פונטים ומוזיקה אשר בד"כ מוגנים בזכויות יוצרים ולכן חייבים לרכוש רישיון מתאים בכדי להשתמש בהם. החלק השני הוא כמובן שעות העבודה, ככל שהאתר יהיה גדול ומורכב יותר כך גם עלותו תעלה. אתרים בעלי עמוד אחד יכולים לעלות רק כמה מאות שקלים בעוד שאתר מורכב עם מערכת ניהול תוכן יכול לעלות בקלות כמה אלפי שקלים ואף יותר. לעיתים יש צורך בהעסקת מתכנתים ומעצבים נוספים וכמובן שהעלות תעלה בהתאם. יש דרכים רבות להוזלת המחיר כמו למשל שימוש בתבניות עיצוב מוכנות. מה שהכי חשוב הוא קודם להגדיר את הצרכים, לאחר שהוגדרו הצרכים צריך לראות באיזה טכנולוגיה וכלים יבנה האתר.

מהי תבנית?

תבנית היא מסגרת עיצוב מוכנה שעוצבה ע"י מעצב אתרים. התבניות בד"כ נמכרות בשתי רישיונות:
1. שימוש בלעדי – לאחר רכישה מעצב התבנית לא רשאי למכור אותה בשנית. לרוכש עיצוב בלעדי.
2. תבנית גנרית – מספר אנשים רשאים לרכוש את אותה תבנית.

למי תבנית מתאימה?

כאשר רוצים להעלות אתר מסוגנן במהירות ובתקציב מוגבל שימוש בתבנית יכול להיות רעיון טוב.

האם יש לאתר עם מערכת ניהול תוכן יתרון שיווקי?

כן. מנועי החיפוש אוהבים אתרים אשר מתעדכנים בדחיפות וכך גדל הסיכוי שמיקום האתר ישתפר. בנוסף בעזרת מערכת ניהול תוכן יוכל בעסק לעדכן את האתר בזמן אמת. במידה ויוצאים במבצע כלשהו או קמפיין שיווקי ניתן לעדכן פרטים אודותיו בקלות רבה ובמהירות.

מהי רמת הידע הדרושה לצורך עדכון אתר עם מערכת ניהול תוכן?

רוב מערכות ניהול התוכן בנויות כך שגם אדם עם רקע מועט במחשבים יוכל לעדכנו. הרעיון הוא שבונה האתר יבצע את רוב ההגדרות הראשוניות ויבנה "מסגרת " עבור הלקוח.

שמעתי שיש מערכות לבנייה עצמית של אתר. למה לי לשלם על בניית אתר אם אני יכול לבנות בעצמי?

נכון, ניתן לבנות אתר לבד על פלטפורמות שונות אך לא בהכרח שהתוצאה תשתלם, פעמים רבות מתחילים אנשים לבנות את האתר ומגלים שהעסק לא כל כך פשוט, נתקעים ומתייאשים. אם אתה אדם בעל ניסיון במחשבים ואפליקציות אינטרנט ויש לך הרבה זמן פנוי ייתכן ובאמת כדי לך לבנות את האתר בעצמך.

מהי חנות וירטואלית ואיך זה עובד?

חנות ווירטואלית היא חנות על רשת האינטרנט. כיום נפוצות שתי סוגי חנויות: חנות "אוטומטית" – כאשר מתבצעת רכישה נבדק הכרטיס של הקונה ובמידה ונמצא תקין מתבצעת סליקה, הכסף מועבר ישירות לחשבון הבנק של בעל האתר. חנות "ידנית" – כאשר מתבצעת רכישה מועברים פרטי בעל הכרטיס דרך פרוטוקול מאובטח ומגיעים לבעל החנות. לבעל החנות יש מסוף והוא מבצע את הרכישה כמו הזמנה בטלפון למשל.

מהו בלוג?

בלוג הוא סוג של אתר אינטרנט שבו נכתבות רשומות ("פוסטים") העוסקות בחוויות, חדשות ומאמרים, אשר תכניהם גלויים לגולשי האינטרנט לשם קריאה ובדרך כלל אף לתגובה. הרשומות מסודרות בדף הבית ובדפי הקטגוריה על פי הנושא החדש ביותר בהתחלה והישן ביותר בסוף.

למי מתאים בלוג?

בלוג מתאים לאנשים רבים. בעלי עסקים שרוצים לשמור על קשר עם הלקוחות ולפעמים להכניס קצת נימה יותר אישית לתקשורת וכמובן גם לאלו שאוהבים לחלוק תכנים עם אחרים.